Warframe Port Hatası Çözüm Yöntemleri

'Warframe Teknik Destek Yardım' forumunda Hacet tarafından 27 Haziran 2013 tarihinde açılan konu

1. Hacet

Hacet Veteran

Alınan Beğeniler:
    170
    Warframe Bağlantı Hataları ; UDP 3960 ve 3962 Port Hataları , Güvenlik Duvarı (Firewall Hatası), Arkadaşlarınız online görememe , invite atamama sorunları.

Çözüm Yöntemleri

Bu sorunların başlıca nedeni Modem veya güvenlik duvarı kaynaklıdır. Aşağıda anlatılan çözüm yöntemleri genel olarak anlatılmıştır.Her marka-model program ve cihaza göre değişebilmektedir.

1.Sisteminizde açık olan Güvenlik Duvarlı Anti Virüs Programınızın ayarlar bölümüne girerek ; genelde şöyle belirtilir. (Dışlanan Dosya Konumları-Yok sayılanlar- Engellenenler gibi.) Bu bölüme girerek oyunu güvenli olarak ekleyin. Ayarları Kaydetin. Bilgisayarınız yeniden başlatın.

2. Sisteminiz güncel değil ise güncelleyin. İşletim sistemi,Antivirüs, Eternet Kartı gibi...

3. Oyun kurulumunda farklı bir dosya yolu seçtiyseniz buda sıkıntı çıkarabiliyor.Bunun nedeni beta süreci. Eğer farklı bir yere kurduysanız yeniden kurulum yapın ve yolu değiştirmeyin.

4.Windows Güvenlik Duvarı
    Denetim Masası - Windows Güvenlik Duvarı - Bir uygulama veya özelliğin Windows Güvenlik Duvarını Geçmesine İzinver- Ayarlardan Warframe 'e izin verin. Kayıt edin. Bilgisayarı yeniden başlatın.

5. Port hatası çoğunlukla eski veya yazılımı eski modemlerde ortaya çıkıyor. Yeni modemlerde bu ayarlar zaten otomatik ayarlı geliyor. Eğer imkanınız varsa var olan modeminizin resmi sitesine giderek son güncel yazlımını indirip yükleyiniz.

6.Modem Ayarları
    Modem ayarlarına girerek UDP 3960 ve 3962 Portlarına geçiş izni vermelisiniz. Ayrıca modeminizin kendine özgü güvenlik duvarı var ise, buradan Warframe güvenli program olarak seçiniz. Ayar izni yok ise güvenlik duvarını kapatınız.
    Nasıl port açılır ? Modem kullanma kılavuzundan öğrenebilirsiniz.

Aşağıda Airties Modem İçin Örnek Port Açma Anlatımı

Port Yönlendirme
    Değerli Müşterimiz,
    1. Bilgisayarınızda kullandığınız Web tarayıcı programını (Internet Explorer, Mozilla Firefox vb.) çalıştırınız.
    2. Web tarayıcınızın “Adres” kısmına cihazınızın Web ara yüzünün varsayılan adres olan 192.168.2.1 adresini
    yazıp “Enter” a basınız.
    3. Cihazınızın web ara yüzünün “GİRİŞ” ekranı gelecektir. Bu ekranda giriş için şifre isteyen bir iletişim kutusu
    göreceksiniz. Cihazınızın varsayılan olarak giriş şifresi yoktur. “Şifre” alanını boş bırakıp “Tamam” tuşuna basarak
    giriş yapabilirsiniz.
    Cihazınızda Port Yönlendirme ayarlarını yapmak için web ara yüzünde “NAT” ana menüsünün altındaki “Port
    Yönlendirme” alt menüsüne tıklayınız. Port yönlendirme menüsünde, daha önce cihazınızda oluşturduğunuz port
    yönlendirme kurallarının bir listesini göreceksiniz. Daha önce hiç port yönlendirme işlemi yapmadıysanız, bu liste
    boş gelecektir.
    4. Yeni bir kural oluşturmak için “Yeni” butonuna tıklayınız.
    5. Gelen sayfanın üst kısmında, oluşturulacak kural ve kuralın uygulanacağı istemci PC’ler ile ilgili kısımlarıdoldurmanız gerekmektedir.
    Kural Adı: Yeni bir kural eklemek için, kural adını giriniz.
    Uyarı: WAN Arabirimi VC1 olarak seçili olmalıdır. Değilse VC1 olarak seçim yapmalısınız.
    İstemci Seçiniz: Burası port yönlendirme yapacağınız LAN istemcilerini belirtmek için kullanacağınız alandır.
    Burada ister “Mevcut LAN İstemciler” listesinden bir istemci IP’si seçip “Ekle” butonuna basarak ekleme
    yapabilirsiniz, isterseniz de “Yeni IP Adresi” kısmına el ile bir istemci IP’si girip “Ekle” butonuna basarak ekleme
    yapabilirsiniz. Her iki durumda da “Seçili olan İstemci IP si” alanına belirttiğiniz IP adresi gelecektir.
    6. Sayfanın aşağı kısmında ise oluşturacağınız Port Yönlendirme kuralı ile ilgili parametreleri girebileceğiniz alan
    bulunmaktadır.
    ● ”Uygulama Adı” alanına, tanımlayacağınız port yönlendirme kuralı için bir isim giriniz.
    ● ”TCP portları” alanına, uygulamanın WAN (Geniş ağ) ve LAN(Yerel ağ) için TCP port numaralarını yazınız.
    (WAN ve LAN port numaraları genelde aynıdır ve bu numaralar uygulama üreticisi tarafından belirlenir)
    ● ”UDP portları” alanına, uygulamanın WAN (Geniş ağ) ve LAN(Yerel ağ) için UDP port numaralarını yazınız.
    (WAN ve LAN port numaraları genelde aynıdır ve bu numaralar butonuna basınız) Uygulama ile ilgili
    girdiğiniz bilgileri aşağıda göreceksiniz.
    Eğer port yönlendirme yapacağınız uygulama, sayfanın sol tarafında bulunan uygulama listesinde mevcut ise
    oradan direkt olarak seçip “Ekle” butonuna tıklayabilirsiniz. Port bilgileri otomatik olarak gelecektir.
    7. Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra, sayfanın sağ alt köşesindeki “Kaydet” butonuna tıklayınız.Kaydetme işlemi tamamlandıktan sonra aşağıdaki ekran gelecektir.
    8. Burada yaptığınız Port yönlendirme işlemi ile ilgili bilgileri göreceksiniz. Bu bilgilerin doğruluğunu kontrol ettikten
    sonra üstte bulunan “Port Yönlendirme Etkin” seçeneğini işaretleyiniz ve sağ alttaki “Kaydet” butonuna basınız.
    Airties ürünlerini tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
    Saygılarımızla.

Port açma veya güvenlik duvarını kapatma bilgisayarınızı tehditlere açık hale getirebilir.Bunun sorumluluğu tamamiyle size aittir.Burada anlatılanlar bilgilendirme amaçlıdır.

Bu anlatım www.warframeturkey.com için yapılmıştır. Lütfen paylaşırken Kaynak Olarak www.warframeturkey.com 'u belirtiniz.

Bu yazıda kullanılan kaynaklar
    Kaynak
    Kaynak
    Kaynak

2. starlee

starlee Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Cevap: Warframe Port Hatası Çözüm Yöntemleri

kardeşim öncelikle siteni cok beğendim oyunda çok güzel ama benim şöyle bir sorunum var oyunu her açtığımda karşıma şöyle bir ekran geliyor strict nat detected modem üzerinden port kurdum 3960a upnpyi enabled yaptım dmz actim static ip yaptim yinede sorunu çözemedim oyuna giriyorum ama bir türlü bağlanmıyor acaba anlattıklarını resimli anlatım yapbilirmisin yardımın için şimdiden teşekürler...

3. Hacet

Hacet Veteran

Alınan Beğeniler:
    170

Her marka model modeme göre değişmektedir ayarlar. Bu yüzden resimli anlatım yapmadım. Yapacağım resimli anlatım bir markaya göre olacaktı. Port açma son çözüm yöntemi öncelikle ilk adımları deneyiniz. Port sıkıntısı çoğunlukla eski veya yazılımı eski modemlerde çıkıyor. Modemin yazılımını güncelleme imkanınız varsa deneyin.

4. emRe53

emRe53 Yönetici

Alınan Beğeniler:
    29

Modem marka/modelinizi yazarsanız belki yardımcı olabiliriz.Bizdeki modemle aynı olabilir.

5. starlee

starlee Üye

Alınan Beğeniler:
    0

cevabınız için teşekkür ederim oyuna girebiliyorum ama başlangıçta port hatası hala geliyor fakat asıl sorunum şu örneğin uranüs gezegenine yada mars dünya gibi gezegenlere girdiğimde gezegenlerde cok az insan olması mesela uranuse girdiğimde yalnızca 3 kişi onlineydi tüm gezegende 600.000 kişinin oynadığı bir oyunda gezegenlerin böyle boş olması biraz tuhaf benden mi kaynaklanıyor bilmiyorum sizdede böyle bir sorun var mı??cevabınız icin şimdiden teşekkür ederim...

6. emRe53

emRe53 Yönetici

Alınan Beğeniler:
    29

onlar kişi sayısı değil squad sayısı.ama port sıkıntısından olabiliyor bu durum.

7. starlee

starlee Üye

Alınan Beğeniler:
    0

hocam modemi değiştirdim port sorununu çözdüm ama aklıma takılan son bir soru var siz diyelim oyundaki herhangi blr gezegenden bölüm seçtiğinizde sunucu direk başka bir oyuncu bulup oyuna giriyormu ben tıklıyorum bölüme ve bekliyorum başka bir oyuncu gelsin diye ama yok sizdede böyle mi oluyor acaba??? cevabınız için şimdiden teşekkür ederim...

8. emRe53

emRe53 Yönetici

Alınan Beğeniler:
    29

her zaman gelmeyebilir bu durumda "back" de ve tekrar girmeye çalış bu şekilde gelme şansı artıyor.

Bir de bi durum daha var konu dışına çıktık port sorunu dışında bir sorunun varsa lütfen yeni konu açarak sor.Hem daha net cevaplar alırsın hem de daha çok kişi tarafından farkedilir.

9. MaCiT

MaCiT Yönetici

Alınan Beğeniler:
    335

dükkanda sorunsuz şekilde oyuna grup şeklinde bağlanabiliyorum ancak evde sıkıntı çıkıyor modem kaynaklı sorun grup atamıyorum ve atılan grubu kabul edemiyorum bu sadece modem kaynaklıdır emrenin dediği gibi back yapıp girip çıkıyorum o zaman bi gruba atıyor :)

10. LeGringo

LeGringo Üye

Alınan Beğeniler:
    0

Arkadaşlar Ben Yukarıdaki İşlemlerin Hepsini Denedim Fakat Yine Olmamıştı Şöyle Bir Çözüm Farkettim Herkes de Olurmu Onu Bilmiyorum Ayarlara Gelip Defaults a Basınca Düzeliyor Oyunlara Girebiliyorum Arkadaşlarımı Görebiliyorum Umarım İşinize Yarar...