Microsoft: Windows XP'ye destek 8 Nisan'da son buluyor, Windows 8'e geçiş yapılmalı

'Bilgisayar Teknik Destek' forumunda MaCiT tarafından 9 Ocak 2014 tarihinde açılan konu

1. MaCiT

MaCiT Yönetici

Alınan Beğeniler:
    336

Microsoft, sabah saatlerinde gönderdiği basın bülteniyle beraber 2001 yılında piyasaya sürdüğü ve 13 yıldır kesintisiz bir şekilde destek verdiği işletim sistemi Windows XP için desteğini 8 Nisan 2014'te tamamen sonlanacağını net bir şekilde bildirdi.

Böylece, 8 Nisan sonrasında hiçbir şekilde güvenlik ya da benzeri hususlarda güncelleme yayımlanmayacak. Microsoft, halen Windows XP'yi kullananlara uyarı yaparak, tehditlerden kurtulmanın mümkün olmayacağını ve yüzden mutlak suretle işletim sistemlerinin yenilenmesi gerektiğini belirtti.

Hatta, güvenlik hususuyla alakalı olarak yapılan çalışmalar ve ortaya konan istatistikler, Windows XP kullanıcılarının diğer işletim sistemlerine oranla 6 kat daha fazla risk altında olduğu da belirtiliyor.
    Kısacası Microsoft, Windows XP kullanıcılarının bir an önce Windows 8'e geçmesi gerektiğini belirtiyor.

2. Nighthunder

Alınan Beğeniler:
    1
    Cevap: Microsoft: Windows XP'ye destek 8 Nisan'da son buluyor, Windows 8'e geçiş yapı

Hem XP ile uğraşmaktan kurtuluruz hemde XP'den 8'e geçiririz milleti cebimize para girer demiş olsalar.

3. MaCiT

MaCiT Yönetici

Alınan Beğeniler:
    336
    Cevap: Microsoft: Windows XP'ye destek 8 Nisan'da son buluyor, Windows 8'e geçiş yapı

ama hakkını vermek lazım win8 hepsinden iyi işletim sistemi ve çok hızlı

4. iCeStOrM

iCeStOrM Üye

Alınan Beğeniler:
    0

Şu metro arayüzü biraz sıkıntı oldu ama 8.1 ile onuda makyajladılar daha iyi oldu. Win 8 diğer işletim sistemlerine göre daha hızlı, hele birde SSD'li bir bilgisayarın varsa tamam. :)

5. MaCiT

MaCiT Yönetici

Alınan Beğeniler:
    336

benim bilgisayar SSD olmamasına rağmen 9sn de açılıyor :) Bide ssd olsa neler olur :)