Battlefield V Çıktı Yorumlarım

'Battlefield V (5) Rehber' forumunda Hacet tarafından 17 Kasım 2018 tarihinde açılan konu

1. Hacet

Hacet Veteran

Alınan Beğeniler:
    166
    Windows Chrome 70.0.3538.102

Alfa, Beta ve erteleme derken sonunda tam sürüme kavuştuk.
    Grafikler ile başlayalım. Bir önceki nesil Battlefield 1 kaliteli grafik ve fiziğe sahipti. Battlefield V'de farklı bir görüntü var. Parlak renkler, ışıklandırma ve gölgelerde ki değişim göze çarpıyor. Ray Tracing ile yansımaların boyut atladığı söyleniyor.
    RT konusuna giremiyorum çünkü kartım RT destekli değil. Göze hoş gelen bir yapı devam ediyor. Renk patlamaları ve fazla kontrast bazen durup düşünmeye itiyor. Gerçek dünya da bu ağaç böyle mi ?

Sesler zaten seride iyi olan bir özellik. Battlefield V'de ekstra olarak ses çeşitliliği artmış. Savaş atmosferi daha çok içine çeken bir yapıya gelmiş. Özellikle araç kullanırken uçak, tank vs. ses detayları fark ediliyor.

Oynanış takım oyununa yönelik olacak vaatleri vardı. Yine herkes kendi bildiğini okuyor. Özellikle yaralanıp yere düşen takım arkadaşını kaldırma esnekliği ile artık medic olmasanız bile arkadaşınızı kaldırabiliyorsunuz. Böyle bir avantajı kullanmak yerine üzerimden zıplayarak geçmeleri çok keyifli oluyor. :rolleyes::cool:

Silah çeşitliliği az. Premium sisteminin kalkmasının sonucu olarak, zamanla yeni modellerin ekleneceği kesin.

Performans olarak yine bir önceki oyun Battlefield 1 ile kıyaslarsak sistem gereksinimleri kağıt üzerinde aynı olmasına rağmen Battlefield V ciddi ölçüde daha fazla donanım kullanıyor.

Sonuç, bu yazımı kısa tutuyorum uykum var.
    Oyun yeni çıkması nedeniyle önünde güncelleme yolu uzun. Sistem ihtiyacını karşılayan oyuncular, FPS severler veya daha önceki seriden en az birini oynamış meraklılar tercih edebilir.

MaCiT bunu beğendi.
  2. MaCiT

MaCiT Yönetici

Alınan Beğeniler:
    332
    Windows Chrome 70.0.3538.102
    Kısa süre oynama şansım oldu çok güzel grafikler sesler ama deli gibi sistem istiyor her zaman olduğu gibi baya güncelleme alacak